RTVS: Dopad zvolení Donalda Trumpa prezidentem na EU

Náš ředitel Vladimír Bartovic se dne 8. listopadu vyjádřil pro Rádio Slovensko RTVS na téma amerických prezidentských voleb a dopadu zvolení Donalda Trumpa prezidentem na vztahy s EU a NATO.

Náš ředitel Vladimír Bartovic dne 8. listopadu komentoval v rozhovoru s Rádiem Slovensko RTVS dopad zvolení miliardáře Donalda Trumpa prezidentem Spojených států na vztahy s Evropskou unií a Severoatlantickou aliancí v porovnání s politikou, kterou prosazovala kandidátka Hillary Clinton.

Celý systém demokratické vlády Spojených států Donaldu Trumpovi nedovolí, aby nějakým závažným způsobem poškodil vztahy s EU. Vztahy s EU budou poškozené hlavně tím, že Donald Trump je jako politik a člověk velmi arogantní a populistický a pro evropské lídry tak bude velmi těžké se s ním dohodnout.

To, že existují určité sympatie mezi Vladimirem Putinem a Donaldem Trumpem nemusí představovat katastrofu, protože to může určitým způsobem znamenat ulehčení dohody Spojených států s Ruskem na vyřešení krizových oblastí jako je Sýrie a Ukrajina.

Celý rozhovor si můžete poslechnout v nahrávce níže.

#RTVS #USA #prezidentské volby #Donald Trump #EU #NATO

Expertiza: Institucionální problémy EU, Ekonomicke a Měnové Unie, Euro a Evropský rozpočet, Brexit, zahraniční politika EU, rozšíření EU na Západní Balkán, Slovenská zahraniční a domácí politika a ekonomické problematiky

Související článkyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org