Café Evropa: Sociální média – jak ovlivňují volby?

Přijměte pozvání na devatenáctou debatu z cyklu Café Evropa. Hosté Alžběta Králová a Jindřich Šídlo budou debatovat na téma "Sociální média – jak ovlivňují volby?"

Dovolujeme si Vás pozvat na již devatenáctý debatní cyklus Café Evropa s názvem "Sociální média – jak ovlivňují volby?", který se uskuteční ve středu 22. listopadu od 18:00 v Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1). 

Pozvání přijali: 

  • Alžběta Králová, konzultantka, Institut politického marketingu
  • Jindřich Šídlo, šéfreportér, Seznam.cz

Moderátorkou debaty bude Kateřina Etrychová z České televize.

Pozvánku v PDF naleznete v souborech u článku.

Sociální média hrají ve volbách stále důležitější roli. Politické strany a jejich týmy je ve svých kampaních nejen masivněji využívají, ale také je stále více profesionalizují. Někteří analytici tvrdí, že bez sociálních medií by se některé z úspěšných stran v posledních volbách do Poslanecké sněmovny ani nedostaly. Voličům sociální sítě umožňují se přímo zapojit do diskusí, veřejně vyjádřit svůj názor a dotvářet svá přesvědčení. To vše relativně anonymně a z pohodlí domova.  Sociální média jako alternativa k tradičním médiím mění zažité způsoby komunikace a přinášejí s sebou řadu důležitých otázek. Mají mít kampaně na sociálních sítích stejná pravidla, jako ty v běžných médiích? Může oslovit komunikace na internetu i starší generaci? Jakou roli hrají falešné zprávy během voleb u nás a je správné snažit se tyto informace omezovat? Jak se dá před volbami měnit názor lidí na internetu? Jak prorazit onu pomyslnou bublinu, ve které se uživatelé sociálních sítí pohybují? Mají zahraniční síly možnost ovlivňovat naše volby prostřednictvím sociálních médií? Co na internetu zaujme českého voliče a jak se liší od voličů jinde v Evropě? 

Na debatu je nutné se předem zaregistrovat, registraci můžete provést zde​. Událost je dostupná i na Facebooku, nicméně k registraci potvrzení účasti nestačí. 

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit na emailu debaty@cafe-evropa.cz.

Těšíme se na vaši účast!

#Café Evropa #volby 2017 #české volby #preference #sociální média #internet

Martin Vokálek
Výkonný ředitel

Expertiza: Ekonomická problematika, Evropská bezpečnost a NATO, válečné zločiny a mezinárodní právní problematika.

Související článkyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org