RTVS: Macron napravuje vztahy s armádou a policií

Náš zástupce ředitele Martin Michelot pro RTVS komentoval nedávnou účast Emmanuela Macrona na pietní vzpomínce na vraždu kněze Jacquese Hamela.

Náš zástupce ředitele Martin Michelot pro RTVS komentoval nedávnou účast Emmanuela Macrona na pietní vzpomínce na vraždu kněze Jacquese Hamela. Stalo se tak ve snaze napravit vztahy s francouzskou armádou a policií. Zároveň tak reagoval na prudký pokles popularity od svého zvolení.

Poslední týdny čelil kritice, a proto se rozhodl udělat něco nenapadnutelného: dát medaili bezpečnostním složkám, aby vytvořil pozitivnější vnímání svého jednání. Účastí na pietní vzpomínce [na vraždu kněze Jacquese Hamela] se pokusil překlenout již citelný propad preferencí. Od zvolení přišel o pětinu příznivců. Získat je chce i tím, že ukáže ráznost v boji proti terorismu. Je to politický marketing. Chce ukázat, že bude efektivně a odhodlaně bojovat proti terorismu. Během kampaně byl kritizován za to, že v této oblasti není dostatečně aktivní.

Celý rozhovor je dostupný v čase mezi [14:08 - 14:55] zde.

#Emmanuel Macron #Jacques Hamel #Francie #terorismus

Martin Michelot
Výzkumný spolupracovník

Expertiza: NATO and transatlantické vztahy, evropská obranná a bezpečnostní politika, francouzská politika, volební procesy a sociální otázky, skupina Visegrád a CEE, institucionálné otázky EU

Související článkyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org