Denník N: Macron has a 99% chance of victory, but uncertain times are still ahead of us

In an interview for Denník N, our deputy director Martin Michelot commented on the results of the first round of presidential elections in France.

In an interview for Denník N, our deputy director Martin Michelot commented on the results of the first round of presidential elections in France.

What is important about the results of the first round of elections?

Tak jednoznačne jasné prvenstvo Emmanuela Macrona. To, že neskončil ako druhý, mu vytvorilo veľmi dobré podmienky na ďalší úspech. Na druhej strane, je pre mňa extrémne znepokojivé, že kandidáti, ktorých vyšetrujú za zneužívanie verejných financií, dostali taký dobrý výsledok, okolo 20 percent (Le Penová 21,5 percenta, Francois Fillon 19,9 %). To je veľmi znepokojivá správa, ktorá nehovorí nič dobré o francúzskom elektoráte. Voľby tiež potvrdili jeho nesmiernu polarizáciu. A do tretice, eliminácia kandidátov hlavných strán, ktorí sa nedostali do druhého kola. Niečo také sme v piatej republike ešte nezažili.

Read the interview in Slovak on Denník's website here.

#France #presidential elections #Emmanuel Macron #Marine Le Pen

Martin Michelot
Senior Associate Research Fellow

Expertise: NATO and transatlantic security, European foreign policy and defense, French politics, elections and society, Visegrad Four and Central Europe, EU institutional issues

Related articlesEUROPEUM Institute for European Policy
Staroměstské náměstí 4/1
Prague 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org