Správy.sk: The French Chávez believes in victory in the presidential elections

Our deputy director Martin Michelot commented for Správy.sk on the recent success of the left-wing candidate Jean-Luc Mélenchon in the French presidential debates.

Our deputy director Martin Michelot commented for Správy.sk on the recent success of the left-wing candidate Jean-Luc Mélenchon in the French presidential debates. 

V niektorých veciach ide ešte ďalej ako Le Penová. On chce odísť z NATO, ona len z jeho vojenských štruktúr.

 Mélenchon je veľmi dobrý rečník. Za minútu a pol dokáže vydestilovať presne ten odkaz pre verejnosť, ktorý potrebuje. Vie vysvetľovať, ale zároveň je vynikajúci v tom, ako to zhrnúť do chytľavej vety. Je jeden z dvoch dôležitých kandidátov, ktorí získavajú z toho, že Francúzi nedôverujú politikom. Má na svojej strane tých, čo nechcú voliť Le Penovú.

Mélenchon používa však rovnaký recept na zvyšovanie popularity ako krajná pravica. Opiera sa o sociálne médiá. Jeho kanál na YouTube je mimoriadne populárny. Bojuje proti tradičným médiám, ktoré sú podľa neho v područí Macronovej agendy či Fillona.

The whole article is available in Slovak on the Správy.sk website here

#France #presidential elections #Marine Le Pen #Jean-Luc Mélenchon #Emmanuel Macron #François Fillon

Martin Michelot
Senior Associate Research Fellow

Expertise: NATO and transatlantic security, European foreign policy and defense, French politics, elections and society, Visegrad Four and Central Europe, EU institutional issues

Related articlesEUROPEUM Institute for European Policy
Staroměstské náměstí 4/1
Prague 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org