Info.cz: Chcete zpolitizovat soudy, kritizuje OBSE Polsko. Potrestá EU Varšavu sankcemi?

Náš ředitel Vladimír Bartovic pro Info.cz komentoval kritiku polské vlády v návaznosti na upozornění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), že takové ústavní změny povedou k silnějším politickým tlakům na soudní systém v zemi.

Náš ředitel Vladimír Bartovic pro Info.cz komentoval kritiku polské vlády v návaznosti na upozornění Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), že takové ústavní změny povedou k silnějším politickým tlakům na soudní system v zemi.

Visegrad už je ale v poslední době stejně rozpadlý na dvě poloviny. Jedna je Česko a Slovensko, ta druhá Polsko a Maďarsko. Následky nemusely být závažné ani v případě, pokud by k sankcím unie skutečně sáhla.

Ono to není tak jednoduché. Na omezení hlasovacích práv by musela být jednomyslná shoda mezi členskými státy a maďarský premiér Orbán už dal najevo, že bude proti.

Skeptický je Bartovic i ke schopnostem polské vlády novelu, kterou parlament začne projednávat začátkem dubna, prosadit. Na její podporu podle něj nesežene potřebnou většinu hlasů. 

Celý článek si můžete přečíst na portále Info.cz zde

#Polsko #V4 #Visegrad #OBSE

Expertiza: Institucionální problémy EU, Ekonomicke a Měnové Unie, Euro a Evropský rozpočet, Brexit, zahraniční politika EU, rozšíření EU na Západní Balkán, Slovenská zahraniční a domácí politika a ekonomické problematiky

Související článkyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org