Pravda.sk: Na jedálnom lístku u Junckera mala V4 jednotu

Ředitel našeho institutu Vladimír Bartovic komentoval pro slovenský deník Pravda.sk setkání Jean-Claude Junckera s lídry zemí V4 v předvečer EU summitu o migraci a obraně.

Ředitel našeho institutu Vladimír Bartovic komentoval pro slovenský deník Pravda.sk setkání Jean-Claude Junckera s lídry zemí V4 v předvečer EU summitu o migraci a obraně. Předseda Evropské komise pozval na večeři slovenského premiéra Roberta Fica, českého premiéra Bohuslava Sobotku, polskou premiérku Beatu Szydlovou a maďarského premiéra Viktora Orbána. Cílem setkání bylo podpořit intenzivnější komunikaci zemí V4 s Bruselem a domluvit se na větším konsesu mezi politikami Evropské unie a politikami zemí Visegrádské skupiny.

Podľa analytika Vladimíra Bartovica z pražského inštitútu Europeum povinnosťou inštitúcií EÚ je snažiť sa dosiahnuť zhodu na úrovni celej EÚ. „Momentálne to, čo visegrádsku štvorku najviac oddeľuje od zvyšku EÚ, je otázka migrácie a reforma európskeho azylového systému,“ povedal Bartovic pre Pravdu.

Celý článek je dostupný na webu Pravda.sk.

#V4

Expertiza: Institucionální problémy EU, Ekonomicke a Měnové Unie, Euro a Evropský rozpočet, Brexit, zahraniční politika EU, rozšíření EU na Západní Balkán, Slovenská zahraniční a domácí politika a ekonomické problematiky

Související článkyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org