POZVÁNKA: Jakou chceme EU v roce 2025? Aneb vyjednávání o Brexitu

Přijměte naše pozvání na diskuzi z debatní série ''Jakou chceme EU v roce 2025''? Tématem bude Brexit. Debata s experty se uskuteční ve středu 12. prosince 2018 od 16:30 hodin v Evropském domě (Jungmannova 24).

EUROPEUM Institute for European Policy Vás s radostí zve na diskuzi z debatní série ''Jakou chceme EU v roce 2025''? Setkání debatní série ''Jakou chceme EU v roce 2025?'' mají za cíl umožnit široké veřejnosti prodiskutovat otázky strategického směřování Evropské unie. Diskuze o Brexitu se uskuteční ve středu 12. prosince 2018 od 16:30 hodin v Evropském domě (Jungmannova 24).

Potvrzení hosté:

  • Zuzana Kasáková, proděkanka pro zahraniční styky, Fakulta sociálních věd UK
  • Zbyněk Smetana, ředitel, Odbor koordinace hospodářských politik EU 
  • Jaroslav Bžoch, poslanec, člen Výboru pro evropské záležitosti

Debatu bude moderovat Vít Havelka, výzkumný pracovník, EUROPEUM Institute for European Policy.

Výsledky britského referenda o Brexitu z roku 2016 znamenaly začátek obtížných a více jak rok a půl dlouhých vyjednávání mezi EU a Spojeným královstvím. Text výstupové smlouvy se nakonec podařilo finalizovat až před několika týdny. Následovalo jeho potvrzení lídry států EU a nyní se čeká na rozhodnutí britského parlamentu, který o textu má hlasovat 11. prosince. Hrozba tvrdého Brexitu tedy stále trvá a vše záleží na hlasování britských zákonodárců. Co znamená hlasování britských zákonodárců pro Brexit? Vystoupí nakonec Spojené království z Evropské unie? Bude uspořádáno další referendum o britském členství v EU? Jaký dopad bude mít Brexit na Českou republiku?

Přijďte prodiskutovat budoucí vývoj vztahů VB a EU v důsledku rozhodnutí britského parlamentu s politiky a předními českými odborníky na evropskou a zahraniční politiku.

Registrujte se na bit.ly/2025Brexit nebo nás kontaktujte na europeum@europeum.org. Událost je také dostupná na Facebooku a PDF pozvánku najdete přiloženou v souborech napravo od tohoto článku.

Debata proběhne v češtině, občerstvení zajištěno. 

Těšíme se na Vaší účast!

#Brexit #2025 #EU v roce 2025

Zuzana Kasáková
Výzkumná spolupracovnice
Vít Havelka
Seniorní výzkumný pracovník

Expertiza: Institucionální vztahy EU se členskými státy, europeizace, transformativní role Evropské unieInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org