POZVÁNKA: Prezentace průzkumů – Postoj Čechů k pandemii, klimatickým opatřením a Evropské unii

Chtěli bychom vás pozvat na prezentaci průzkumů o vztahu Čechů k Evropské unii, zelené politice, pandemickým opatřením a dalším rozdělujícím tématům. Akce se uskuteční na našem Facebooku v úterý 21. 12. ve 14:00.

Češi jsou často vydáváni za jeden z nejeuroskeptičtějších národů v Evropě. Evropskou unii nemají příliš rádi a mají pocit, že jim příliš omezuje život. Je tento předsudek však založený na pravdě? V rámci unikátního výzkumu výzkumného ústavu STEM a institutu EUROPEUM jsme zjistili, že pravda je trochu složitější. Pouze menší část společnosti je jasně vyprofilovaná, zbytek se dá spíše popsat jako různé odstíny šedi.

Jak se Češi dívají na členství v EU? Jak vnímají aktivitu EU v průběhu pandemie COVID-19? A může se stát zelená politika do budoucna stejně rozdělujícím tématem jako migraci? Na tyto a další otázky Vám odpoví ve své prezentaci výzkumný pracovník Vít Havelka, Institut pro evropskou politiku EUROPEUM.

Událost můžete sledovat na našem facebooku

 

#Česká společnost #Vztah k EU #Euroskepticismus #Výzkum STEM

Kristína Chlebáková
Projektová manažerka, Manažerka Prague European Summit
Vít Havelka
Seniorní výzkumný pracovník

Expertiza: Institucionální vztahy EU se členskými státy, europeizace, transformativní role Evropské unieInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org