Menu
HomeHome  ›  Články autora:Michal Vít

Michal Vít

Výzkumný pracovník (do září 2018)

Michal Vít

Výzkumný pracovník (do září 2018)

Michal Vít obdržel titul Ph.D. ze společného programu East and Central Europe in Transnational Perspective na Masarykově univerzitě (MU) a  Universität Leipzig. Dříve externě spolupracoval s Institutem pro evropskou politiku (IEP) v Berlíně a absolvoval studijní a výzkumné pobyty v Kostnici a ve Vídni. V současnosti je asistentem profesora na Metropolitní univerzitě v Praze.

Chinese Influence in the Western Balkans: An Annual Review

Více info
12. 3. 2019
Alexandr Lagazzi a Michal Vít se v jejich společném policy paperu věnují, s ročním hodnocením vývoje, čínské zahraniční politice a 'backdoor-deals' diplomacii na Západním Balkáně. Analýzou čínských investičních projektů a jejich implementace v Srbsku a Bosně a Herzegovině představují reflexi dopadu čínského vlivu na region.

The Good, the Bad and the Ugly: Chinese influence in the Western Balkans

Více info
27. 10. 2017
Alexandr Lagazzi a Michal Vít se v jejich nejnovějším policy paperu věnují čínské zahraniční politice a 'backdoor-deals' diplomacii na Západním Balkánu. Po terénním výzkumu o čínských investičních projektech a jejich implementaci v Srbsku i dalších zemích Západního Balkánu paper analyzuje impakt čínského vlivu na region.

Reakce na rok 2016 a roky předešlé: Evropská unie a její budoucnost

Více info
25. 9. 2017
Nenechte si ujít článek našeho výzkumného pracovníka Michala Víta ohledně budoucnosti Evropské Unie v kontextu Západního Balkánu pro portál European Western Balkans.

What price do Serbia and Macedonia have to pay to save the EU?

Více info
4. 5. 2017
Michal Vít se ve svém nejnovějším policy paperu zaměřuje na spolupráci EU s Makedonií a Srbskem po uzavření tzv. balkánské trasy s ohledem na roli České republiky.

The Western Balkans on their way to the EU – status quo regardless of refugees

Více info
23. 2. 2017
Michal Vít se ve svém nejnovějším policy paperu zaměřuje na současný politický a společenský kontext regionu Západního Balkánu z perspektivy rozšiřování EU a s ohledem na vývoj migrační krize.

Central Europe and the rise of nationalism

Více info
2. 2. 2017
Náš Michal Vít přispěl k publikaci Barcelona Centre for International Affairs s názvem ''Illiberal Democracies in the EU: the Visegrad Group and the Risk of Disintegration'' s kapitolou o širším kontextu politického rozvoje regionu zemí V4 ve světle migrační krize roku 2015 a 2016.

Západní Balkán na cestě do EU – status quo uprchlíkům navzdory

Více info
3. 8. 2016
Michal Vít v novém policy paperu analyzuje situaci v zemích Západního Balkánu perspektivou procesu sbližování zemí tohoto regionu s EU.

Report: Postřehy k uprchlíkům na Balkáně v kontextu dohody EU a Turecka

Více info
24. 3. 2016
Náš výzkumný pracovník Michal Vít sepsal report ze své cesty na Balkán v kontextu s finalizací dohody EU a Turecka.

A View from Central Europe: Germany and V4 moving further apart?

Více info
29. 2. 2016
Náš výzkumný pracovník Michal Vít byl jedním ze tří oslovených expertů v prvním blogovém příspěvku série ‘A View from Central Europe’, publikované Central European Policy Institute (CEPI).

Visegrádské země a přístup k migraci

Více info
19. 2. 2016
O historickém kontextu současné pozice středoevropských států v rámci Evropské unie se ve svém novém blogu zamýšlí Michal Vít.

Socializace vlád zemí střední a východní Evropy v rámci EU - kdo tvoří normy?

Více info
13. 1. 2016
Jak moc zvažují vládní současné politické strany úroveň socializace v rámci evropské politické arény? Tvaruje evropské prostřední jejich vnímání národních zájmu směrem k EU nebo je tomu právě naopak? Více se dočtete v reportu Michala Víta.

Elektřina musí být především konkurenceschopná

Více info
7. 1. 2016
Michal Vít zpovídal Miroslava Marvana, bývalého ředitele Operátora trhu s elektřinou. V rozhovoru pro server energymotejlek.com diskutují například o důsledcích levné elektřiny, dotování obnovitelných zdrojů a využívání nejmodernějších technologií v energetice.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram