Menu
HomeHome  ›  Články autora:Alexandr Lagazzi

Alexandr Lagazzi

Výzkumný spolupracovník

Alexandr Lagazzi

Výzkumný spolupracovník

Alexandr Lagazzi vystudoval mezinárodní ekonomické vztahy a diplomacii na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Během studia se zúčastnil a organizoval několik parlamentárních simulací jako například Erasmian European Youth Parliament. V minulosti nabral pracovní zkušenosti především v neziskovém sektoru jako dobrovolník a stážista. Poté, co 3 roky vedl komunikaci Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM se nyní aktivně zajímá o mezinárodní ekonomické vztahy a diplomacii (především v oblasti politiky Evropské unie, Itálie, Číny), mezinárodní bezpečnost a terorismus.

Komentář: Zasedání Evropské rady v březnu 2019

Více info
22. 3. 2019
Martin Michelot, Christian Kvorning Lassen, Alexandr Lagazzi a Kateřina Davidová reagují na zasedání Evropské rady v březnu 2019.

Chinese Influence in the Western Balkans: An Annual Review

Více info
12. 3. 2019
Alexandr Lagazzi a Michal Vít se v jejich společném policy paperu věnují, s ročním hodnocením vývoje, čínské zahraniční politice a 'backdoor-deals' diplomacii na Západním Balkáně. Analýzou čínských investičních projektů a jejich implementace v Srbsku a Bosně a Herzegovině představují reflexi dopadu čínského vlivu na region.

Clingendael Spectator: EU-China Investments: Solving the 16+1 Equation

Více info
29. 11. 2018
Náš Alexandr Lagazzi sepsal třetí část série publikované na Clingendael Spectator o EU, která se zaměřuje na vztahy Unie a Číny. Ve svém článku se zaměřuje na spolupráci v rámci 16+1 a problematiku čínských investic.

Komentář: Zasedání Evropské rady v říjnu 2018

Více info
18. 10. 2018
Martin Michelot, Vít Havelka, Christian Kvorning Lassen, Alexandr Lagazzi and Kateřina Davidová reagují na zasedání Evropské rady v říjnu 2018.

Komentář: Zpráva o stavu Unie 2018

Více info
27. 9. 2018
Vladimír Bartovic, Martin Michelot, Zuzana Stuchlíková, Christian Kvorning Lassen, Vít Havelka, Jana Juzová, Alexandr Lagazzi a Kateřina Davidová reagují na projev předsedy Jean-Claude Junckera o stavu Unie z hlediska budoucího vývoje EU s ohledem na pozici České republiky.

A Game of Thrones: Italian parliamentary elections

Více info
19. 5. 2018
Náš Alexandr Lagazzi zkoumá ve svém nejnovějším policy paperu mocenské hry po výsledku parlamentních voleb v Itálii s ohledem na zdlouhavé jednání o formování nové vlády.

V4 - Chinese relations: A lost opportunity or a new start?

Více info
12. 2. 2018
Alexandr Lagazzi se ve svém novém policy briefu věnuje posunu pozornosti 16+1 platformy na Západní Balkán. Analyzuje současný stav vztahů mezi V4 a Čínou, a zabývá se tím, jakou strategii vůči Číně by V4 měla adoptovat.

The Good, the Bad and the Ugly: Chinese influence in the Western Balkans

Více info
27. 10. 2017
Alexandr Lagazzi a Michal Vít se v jejich nejnovějším policy paperu věnují čínské zahraniční politice a 'backdoor-deals' diplomacii na Západním Balkánu. Po terénním výzkumu o čínských investičních projektech a jejich implementaci v Srbsku i dalších zemích Západního Balkánu paper analyzuje impakt čínského vlivu na region.

Komentář: State of the Union Address 2017

Více info
14. 9. 2017
Vladimír Bartovic, Martin Michelot, Zuzana Stuchlíková, Christian Kvorning Lassen, Kateřina Davidová, Alexandr Lagazzi a Benedetta Fornaciari da Passano reagují na projev předsedy Jean-Claude Junckera o stavu Unie z hlediska budoucího vývoje EU s ohledem na pozici České republiky.

Komentář: Římský summit

Více info
29. 3. 2017
Vladimír Bartovic, Martin Michelot, Tereza Novotná, Zuzana Stuchlíková a Alexandr Lagazzi reagují na podpis Římské deklarace z hlediska budoucího vývoje EU s ohledem na pozici České republiky.

From Renzi with Love: Italy's Constitutional Referendum

Více info
23. 11. 2016
Alexandr Lagazzi sepsal v pořadí čtvrtou publikaci ze série BRUSSELS MONITOR, která se věnuje italskému ústavnímu referendu a dopadům jeho výsledku na Evropskou unii.

Rakouské hraniční plány poškodí symbolický Brennerský průsmyk

Více info
25. 4. 2016
Rakousko představilo plány na obnovení hraničních kontrol na své společné hranici s Itálií v Brennerském průsmyku. Alexandr Lagazzi analyzuje tento krok z hlediska reakcí Itálie a Evropské komise.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram