válka na Ukrajině
Prohlédněte si všechny články označené štítkem válka na ukrajině a objevte více zajímavých témat!
Vyfiltrujte články:
STVR | Severokorejští vojáci ve válce na Ukrajině
Více info
30. 10. 2024
Přibližně deset tisíc severokorejských vojáků cvičí na východě Ruska, tvrdí americký Pentagon. Původně Bílý dům mluvil o pouhých třech tisících. Tajné služby Jižní Koreje se bojí, že jejich severní soused by je mohl poslat na ukrajinskou frontu. Do jaké míry by mohli zasáhnout do války na Ukrajině? Pro podcast Z prvej ruky komentovala výzkumná spolupracovnice Institutu EUROPEUM Tereza Novotná.
ČT24 | Evropský parlament čelil jedné z nejtěžších období. Jak se vyrovnal s výzvami?
Více info
4. 6. 2024
Končící Evropský parlament si zažil jedno z nejtěžších období. Řešit musel například covidovou krizi, válku na Ukrajině, energetickou krizi a migrační pakt. Jak si s těmito složitými problémy parlament poradil? Ve vysílání ČT24 akceschopnost europoslanců hodnotil Viktor Daněk, zástupce ředitele Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM.
RTVS | Byla by konfiskace Ruského majetku v souladu s mezinárodním právem?
Více info
6. 3. 2024
Státy G7 uvažují o převodu zmrazených ruských finančních rezerv na Ukrajinu. Tato suma, která se pohybuje mezi 200 a 300 miliardami dolarů, by mohla poskytnout Kyjevu významnou podporu. Takový krok by ale byl bezprecedentní a vyvolává otázky ohledně souladu s mezinárodním právem a obavy před vytvořením nebezpečné předlohy. Pro RTVS o tomto tématu mluvil výkonný ředitel Institutu EUROPEUM Martin Vokálek.
Institut Europeum se připojuje k výzvě lídrům G7 a EU
Více info
21. 2. 2024
Institut EUROPEUM a dalších víc než 280 evropských nevládních organizací žádá EU a země G7, aby silněji zasáhly do schopnosti Kremlu financovat ruské válečné operace na Ukrajině.
Studio TA3: Evropská unie se dohodla na částečném zákaze ruské ropy. Jak to ovlivní slovenskou ekonomiku?
Více info
1. 6. 2022
Naše výzkumná spolupracovnice Zuzana Stuchlíková poskytla rozhovor pro slovenskou televizi TA3. Zuzana Stuchlíková v něm hovoří o procesu schvalování posledního sankčního balíčku EU vůči Rusku a zákazu dovozu ruské ropy. Rozebírá, jak jednání probíhala, jak budou fungovat výjimky pro střední Evropu, co to znamená pro ceny pohonných hmot a co se bude dít dál.