Menu
HomeHome  ›  Archiv  ›  

Německo

Prohlédněte si všechny články označené štítkem německo a objevte více zajímavých témat!
Vyfiltrujte články:
Celé období Dnes Včera Minulý týden Minulý měsíc

Rádio Prostor | Francie a Německo se ocitají v politické krizi. Jak to ovlivní chod EU?

Více info
5. 12. 2024
Ve Francii padla vláda, předčasné volby se blíží v Německu. Dvě nejsilnější evropské ekonomiky se ocitají v politické krizi. Jak to ovlivní chod EU? Pro Rádio Prostor komentovala výzkumná spolupracovnice Institutu EUROPEUM Tereza Novotná.

TV Nova | Německo chce vracet migranty na hranici, Rakušané je ale nepřevezmou

Více info
10. 9. 2024
Německo chce od 16. září zavést na šest měsíců kontroly na všech svých pozemních hranicích. Spolková vláda chce omezit nelegální migraci a zvýšit bezpečnost v zemi. Uprchlíky bude moct Německo na svých hranicích odmítnout. Rakousko už oznámilo, že žádné odmítnuté migranty na hranicích nepřevezme. Pro Televizní noviny TV Nova okomentoval zástupce ředitele Institutu EUROPEUM Viktor Daněk.

RTVS: Postavení krajní pravice v EU

Více info
14. 8. 2023
O budoucnosti Evropské unie, Německa a růstu krajní pravice ve společnosti poskytla Klára Votavová, naše výzkumná pracovnice, rozhovor pro slovenskou RTVS.

Blog | "Business-as-usual" mezi Německem a Čínou narušuje soudržnost Evropské unie

Více info
15. 12. 2022
Válka na Ukrajině a následná ekonomická krize, způsobená závislostí Evropy na ruských fosilních palivech, ukázala Evropanům, jaká nebezpečí skýtají příliš úzké ekonomické vazby na autokratických režimech. Zatímco se však Evropa zbavuje své závislosti na Rusku, jiná ekonomická závislost sílí, konkrétně ta Německa na Číně. Naše stážistka Kristina Kropáčková se ve svém blogu zabývá širšími souvislostmi tohoto fenoménu a jeho důsledky pro soudržnost EU.

iDNES.cz: Němci chtějí zastropovat energie i velkým podnikům, může to poškodit české firmy

Více info
18. 11. 2022
Německá vláda plánuje financovat takzvané cenové brzdy, které jsou obdobou českých cenových stropů pro spotřebitele. Zásadním rozdílem cenové brzdy v Německu je fakt, že se bude týkat i velkých průmyslových podniků. K celé situaci se vyjádřil náš výzkumný pracovník Michal Hrubý.

CRo Plus: Mise usmíření. Proč jsou vztahy mezi Francií a Německem napjaté?

Více info
27. 10. 2022
Původně naplánované pravidelné jednání vlád Francie a Německa bylo nakonec odloženo. Může to být signál nějakých větších rozporů ve vztazích mezi státy? Jaké jsou příčiny rozporů? Jsou spíše osobního rázu nebo politické? Jaký dopad by mohlo mít, pokud by se Paříž a Berlín nedohodli na postoji k Číně? Situaci mezi zeměmi komentoval v pořadu Odpolední Plus pro Český rozhlas Plus náš seniorní výzkumný pracovník Vít Havelka.

ČRo Radiožurnál: Kdo může za drahé energie? Vliv Německa se démonizuje, říká analytička

Více info
12. 9. 2022
Ministři EU na mimořádné schůzce svolané Českem přišli s návrhy, jak řešit rostoucí ceny energií v Unii. Tato schůzka byla důležitou demonstrací evropské jednoty, tvrdí naše seniorní výzkumná pracovnice Kateřina Davidová v pořadu Bruselské chlebíčky Českého rozhlasu. Davidová zároveň upozorňuje na přeceňovaný a často démonizovaný vliv německého odchodu od jaderné energie na energetickou situaci v Evropě.

E15: Německo dál hledá cestu z energetické krize, potvrdila návštěva Scholze v Praze

Více info
30. 8. 2022
Tereza Novotná, výzkumná spolupracovnice našeho Institutu, poskytla komentář pro portál E15. V článku se věnuje návštěvě německého kancléře Olafa Scholze v Praze a energetické krizi, která ohrožuje EU. Podle Novotné odpovědnost leží i na ostatních státech včetně České republiky, které si také včas nevybudovaly jiné energetické zdroje.

E15 | Němci se chystají na krušnou zimu. Jádro však vezmou na milost jen dočasně

Více info
18. 8. 2022
Náš výzkumný pracovník Michal Hrubý komentoval pro zpravodajský server E15.cz přípravy především německé vlády na nedostatek energií během následující zimy. Ve svém komentáři se také vyjadřuje k dočasnému navrácení se Německa k jaderné energii. Přečtěte si celý článek zde nebo i v tištěné verzi.

RTVS: Některé země EU se vracejí k uhlí

Více info
2. 8. 2022
Návrat uhlí jako zdroje výroby elektřiny je přímým důsledkem ruské agrese na Ukrajině. Obnovení provozu uhelných elektráren v Evropě znamená zvýšení škodlivých emisí, co by ohrozilo cíle EU v oblasti klimatu. Výzkumná pracovnice Institutu EUROPEUM, Kateřina Davidová, pro diskusní pořad RTVS Svět :24 detailně mluvila o energetické krizi v Evropě, opatřeních, která dělá Brusel pro to, aby se země nemusely uchylovat ke zdrojům elektřiny, jako je uhlí, ale i o kompenzačních opatřeních členských států.

POZVÁNKA: Znovusjednocení Německa z české perspektivy – veřejná konference v Liberci

Více info
3. 6. 2022
Rádi bychom vás pozvali na debaty v rámci projektu rEUnify, které proběhnou v pátek 3. června v Technické univerzitě v Liberci. Akce je pořádána Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM a Technickou univerzitou v Liberci.

POZVÁNKA: EU± // Postoj Německa k ruské válce na Ukrajině

Více info
4. 5. 2022
Zveme Vás na další debatu ze série EU±, tentokrát na téma "Postoj Německa k ruské válce na Ukrajině". Jak vypadá německá pomoc Ukrajině ve srovnání s dalšími spojenci? Co je obsahem německé Zeitenwende? Jakým způsobem se změna německého přístupu k zahraniční politice promítne do evropské zahraniční a bezpečnostní politiky? Je možné od Německa očekávat vedení v otázkách bezpečnosti jako je tomu v případě ekonomiky?
1 2 3 5
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram