Menu
HomeHome  ›  Archiv  ›  

diplomacie

Prohlédněte si všechny články označené štítkem diplomacie a objevte více zajímavých témat!
Vyfiltrujte články:
Celé období Dnes Včera Minulý týden Minulý měsíc

Blog | Z Československa do EU: Historické kořeny (ne)rovnosti žen a mužů v české a slovenské diplomacii

Více info
16. 12. 2024
Je pravděpodobné, že rok 2024 bude považován za klíčový pro vedení žen v EU. Ursula von der Leyen bude pokračovat ve své roli předsedkyně Evropské komise, Roberta Metsola povede Evropský parlament a Kaja Kallas bude řídit diplomatickou službu EU. To signalizuje silnější odhodlání řešit nerovnováhu mezi muži a ženami v celé EU a lze očekávat, že tento impuls bude v následujících letech hnacím motorem dalšího úsilí o prosazování rovnosti. Píše ve svém blogu stážistka bruselské kanceláře Institutu EUROPEUM Kristína Gerová.

TN.cz | Roztržka mezi Maďarskem a Polskem. Důvodem je vztah Orbána s Putinem

Více info
30. 7. 2024
Mezi Budapeští a Varšavou začala diplomatická roztržka kvůli rozdílnému postoji obou zemí vůči Rusku. Nejprve maďarský premiér Viktor Orbán označil Polsko za zemi s nejvíce pokryteckou politikou v Evropě, Poláci vzápětí úder vrátili upozorněním na blízké vztahy s ruským prezidentem Putinem, které Orbán udržuje. Média mluví i o možném konci skupiny V4. Více o sporu mluvil v rozhovoru pro TN.cz výzkumník Institutu EUROPEUM Vít Havelka.

DENÍK: Rusové z Prahy řídili celou střední Evropu. Teď tu budou mít miniambasádu

Více info
22. 4. 2021
Náš výzkumný pracovník Vít Havelka se vyjádřil k současné situaci ohledně ruské ambasády v Praze ve spojitosti s probíhající kauzou Vrbětice, která má za následek snížení počtu diplomatů. Odkazuje na to, jaké dopady to může mít do budoucna pro ruské turisty.

EURONEWS: Moskva a Praha vyhostily diplomaty kvůli explozi z roku 2014

Více info
19. 4. 2021
Ředitel institutu EUROPEUM Vladimír Bartovic byl hostem zpravodajství Euronews. Vyjadřoval se zde k aktuální diplomatické situaci vzniklé na základě výbuchu muničího skladu ve Vrběticích.

ČRo Plus: Odpolední Plus - Česká diplomacie v orgánech Evropské unie se rozrostla. Diplomat Tomáš Syunyok bude zastupovat EU v Kosovu

Více info
25. 5. 2020
Česko bude mít v pořadí čtvrtého zástupce na pozici evropského velvyslance. Diplomat Tomáš Szunyog bude zastupovat EU v Kosovu. Jak obtížná bude jeho mise? Na otázky Českého Rozhlasu odpovídal ředitel našeho institutu Vladimír Bartovic.

POZVÁNKA: Café Evropa: Blízký východ a EU – jaká má být naše role?

Více info
7. 2. 2020
Přijďte s námi posedět a diskutovat nad tématem, které hýbe Evropskou unií. Ve spolupráci s Evropskou komisí v ČR a Kanceláří Evropského parlamentu vás srdečně zveme na debatu s tématem „Blízký východ a EU – jaká má být naše role?“, která proběhne 24. února v Evropském domě (Jungmannova 24, Praha 1).

EU Monitor: The Amazon Wildfires and Environmental Conservation: What Can the EU do?

Více info
26. 9. 2019
Helder Hermani publikoval EU Monitor, ve kterém se zabývá tím, jak může EU přispět k ochraně deštných pralesů v Amazonii. Kromě analýzy situace přichází náš výzkumník také s návrhy 5 konkrétních kroků.

EuropaSecura 2019 – soutěž pro středoškoláky o evropské obraně a bezpečnosti

Více info
19. 7. 2019
Dvanáctý ročník našeho projektu EuropaSecura vyvrcholil svým celostátním finálem v Brdech a poté v Bruselu. Studenti si na vlastní kůži vyzkoušeli, co všechno čeká zástupce Evropské unie během krizové situace a jak probíhají diplomatická jednání v rámci EU a NATO.

POZVÁNKA: Cesta ke kariéře v EU, diplomacii a mezinárodních vztazích – jaké jsou možnosti?

Více info
20. 3. 2019
Institut pro evropskou politiku EUROPEUM vás srdečně zve na diskuzi „Cesta ke kariéře v EU, diplomacii a mezinárodních vztazích – jaké jsou možnosti?“, která proběhne v sobotu 23. března 2019 od 18:00 v Univerzitním středisku Plzeň Metropolitní univerzity Praha (Koterovská 85, Plzeň).

Chinese Influence in the Western Balkans: An Annual Review

Více info
12. 3. 2019
Alexandr Lagazzi a Michal Vít se v jejich společném policy paperu věnují, s ročním hodnocením vývoje, čínské zahraniční politice a 'backdoor-deals' diplomacii na Západním Balkáně. Analýzou čínských investičních projektů a jejich implementace v Srbsku a Bosně a Herzegovině představují reflexi dopadu čínského vlivu na region.

EuropaSecura 2018

Více info
2. 7. 2018
Jedenáctý ročník našeho projektu EuropaSecura vyvrcholil svým celostátním finálem minulý týden v Brdech. Studenti si na vlastní kůži vyzkoušeli, co všechno čeká zástupce Evropské unie během krizové situace a jak probíhají diplomatická jednání v rámci EU a NATO.

The Good, the Bad and the Ugly: Chinese influence in the Western Balkans

Více info
27. 10. 2017
Alexandr Lagazzi a Michal Vít se v jejich nejnovějším policy paperu věnují čínské zahraniční politice a 'backdoor-deals' diplomacii na Západním Balkánu. Po terénním výzkumu o čínských investičních projektech a jejich implementaci v Srbsku i dalších zemích Západního Balkánu paper analyzuje impakt čínského vlivu na region.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram