Menu
HomeHome  ›  

Česko

Prohlédněte si všechny články označené štítkem Česko a objevte více zajímavých témat!
Vyfiltrujte články:
Celé období Dnes Včera Minulý týden Minulý měsíc

Radio Prague International | 106 let od založení Československa, Robert Fico testuje česko-slovenské vztahy

Více info
29. 10. 2024
Češi si 106. výročí vzniku Československa připomněli státním svátkem. Navzdory historicky těsným vazbám mezi Čechy a Slováky však od loňského návratu Roberta Fica do funkce slovenského premiéra došlo k výraznému ochlazení vztahů. O česko-slovenských vztazích pro Prague Radio International mluvila projektová manažerka Institutu EUROPEUM Kristína Chlebáková.

Český rozhlas | Skončete s diskriminací romských dětí, vzkazuje Evropská komise Česku

Více info
4. 10. 2024
Česko podle Evropské komise nedodržuje právní předpisy Evropské unie o boji proti rasové a etnické diskriminaci. Brusel proto zahájil řízení pro porušení unijního práva. Tvrdí, že Česko účinně neřeší problém segregace romských dětí ve školách. Pro Český rozhlas komentoval zástupce ředitele Institutu Viktor Daněk.

Policy paper | Česko a NATO: Budování schopnějšího, propojenějšího a důvěryhodnějšího evropského pilíře

Více info
17. 7. 2024
Spojenci ze střední a východní Evropy jsou klíčem k budování schopného evropského pilíře NATO, nezbytného pro zajištění budoucnosti aliance. Benjamin Tallis ukazuje, jak může Česko navázat na nedávný pokrok v oblasti obranných zakázek a zvýšit svůj vliv tím, že se bude soustředit na šest prvků, které Euro-NATO potřebuje. Těmi jsou základní bojeschopnost na národní úrovni, logistika, vojenská mobilita, strategické prostředky, vzdušná obrana a strategický úder dlouhého dosahu.

168 hodin | Česko-slovenské vztahy na bodu mrazu

Více info
25. 3. 2024
Kvůli proruským postojům slovenského premiéra Roberta Fica vláda Petra Fialy přerušila mezivládní konzultace. Dělá to z někdejších bratrů nepřátele? Není to přitom poprvé, co se vztahy mezi národy, které dřív spojoval společný stát, zamrzly. Téma pro pořad 168 hodin České televize komentoval zástupce ředitele Institutu EUROPEUM Viktor Daněk.

MF DNES | Česko se zdrželo hlasování o migračním paktu

Více info
13. 2. 2024
Česko se v hlasování o migračním paktu EU zdrželo, a to i přesto, že jej doposud prosazovalo a podílelo se na jeho přípravě. Kromě kritiky byrokratické zátěže může jít i o strategický tah před nadcházejícími volbami do Evropského parlamentu. Pro MF Dnes okomentoval postoj Česka zástupce ředitele Viktor Daněk.

TN.cz | Evropská unie schválila dohodu o migračním paktu. Česko se hlasování zdrželo

Více info
13. 2. 2024
Členské státy EU dosáhly dohody ohledně migračního paktu, který má zlepšit kontrolu migrace a urychlit návrat neúspěšných žadatelů o azyl. Česká republika se zdržela hlasování a premiér Petr Fiala vyjadřuje obavy z navrhovaných změn, které podle něj zvyšují administrativní zátěž států. Pro TN.cz o tomto tématu mluvil vedoucí výzkumný pracovník Vít Havelka.

Balkan Insight | Česko: Závěr roku 2023 je chmurným varováním, že nás čekají těžké časy

Více info
9. 1. 2024
Tváří v tvář četným domácím a geopolitickým výzvám a občanům, kteří se hlasitě dožadují změny, bude muset nepopulární česká vláda naléhavě najít nové podněty, pokud má mít šanci čelit sílícím pravicovým populistům. Svůj odborný komentář pro Balkan Insight poskytla naše výzkumná pracovnice Klára Votavová.

ANALÝZA | 2023 v českém veřejném mínění o EU

Více info
25. 12. 2023
Jaké byly v roce 2023 trendy v názorech obyvatel ČR vůči Evropské unii? Přečtěte si v analýze, kterou vypracoval seniorní výzkumný pracovník Institutu EUROPEUM Vít Havelka.

Hospodářské noviny | Česko i svět musí přestat dotovat fosilní paliva. Jinak klimatickou krizi nevyřešíme

Více info
30. 11. 2023
Jednou z největších překážek v řešení klimatické krize jsou fosilní dotace. V Česku se jim ale zatím příliš pozornosti nedostává. Článek na tohle téma napsala naše seniorní výzkumná pracovnice Kateřina Davidová.

Op-Ed | Velkou překážkou v řešení klimatické krize jsou dotované fosilní paliva. Česko a svět se tomu musí postavit

Více info
29. 11. 2023
Jednou z největších překážek v řešení klimatické krize jsou fosilní dotace. V Česku se jim ale zatím příliš pozornosti nedostává. Op-Ed na toto téma napsala naše seniorní výzkumná pracovnice Kateřina Davidová.

Deník N | Změny podnebí a blížící se evropské volby

Více info
1. 11. 2023
Změna podnebí je důležitým tématem, které se čím dál více v různých narativech objevuje také v českém politickém diskurzu. Enviromentální témata a následnou politickou odpověď otevírá naše výzkumná pracovnice Klára Votavová ve svém novém komentáři pro Deník N, ve kterém představuje zjištění z projektu RevivEU.

EURACTIV: Tři důvody proč by Česko mělo urychlit přechod k fotovoltaice

Více info
19. 9. 2023
Solární energie je podle Mezinárodní agentury pro energii (IEA) nejlevnějším zdrojem elektřiny na světě, ale Česká republika stále výrazně zaostává za evropským průměrem. Jaké jsou její výhody a jak co nejrychleji urychlit její implementaci v Česku? Těmto tématům se věnovali Jonathan Lyons a Kristína Kráľovská, výzkumní spolupracovníci Institutu EUROPEUM, ve spolupráci s redaktorkou Kateřinou Horákovou v novém článku serveru EURACTIV.cz.
1 2 3 5
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram