Menu
HomeHome  ›  Články autora:Kristína Chlebáková

Kristína Chlebáková

Head of Operations
Avatar photo

Kristína Chlebáková

Head of Operations

Kristína působí jako vedoucí provozního oddělení Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM. V této funkci se věnuje zlepšování provozních funkcí institutu, zdokonalování procesů a zajišťování bezproblémové koordinace mezi týmy, projekty a činnostmi. Svou prací podporuje poslání institutu EUROPEUM, které spočívá v rozvoji evropské politiky a spolupráce, a zaměřuje se na maximalizaci efektivity a podporu prostředí založeného na spolupráci.
Ve své předchozí funkci projektové manažerky se Kristína soustředila na zapojení občanů a vzdělávací programy v rámci programů Evropské unie Občané, rovnost, práva a hodnoty (CERV). Byla také zodpovědná za organizaci několika ročníků Pražského evropského summitu, dohlížela na logistiku, programování a případné celkové řízení s cílem vytvořit platformu pro zásadní evropskou diskusi.
Kristínina angažovanost v oblasti občanské angažovanosti a vzdělávání odráží její zájem o politiky, instituce a ekonomické a obchodní otázky EU. S nadšením podporuje iniciativy, které zapojují občany do evropských politických diskusí a podporují informovanou a aktivní občanskou účast v celé EU. Má ráda kávu, četbu (někdy i literaturu faktu) a cestování.

Radio Prague International | 106 let od založení Československa, Robert Fico testuje česko-slovenské vztahy

Více info
29. 10. 2024
Češi si 106. výročí vzniku Československa připomněli státním svátkem. Navzdory historicky těsným vazbám mezi Čechy a Slováky však od loňského návratu Roberta Fica do funkce slovenského premiéra došlo k výraznému ochlazení vztahů. O česko-slovenských vztazích pro Prague Radio International mluvila projektová manažerka Institutu EUROPEUM Kristína Chlebáková.

Hannoversche Allgemeine Zeitung | Kolik Orbána je ve Ficovi?

Více info
22. 10. 2024
Robert Fico je premiérem Slovenska něco málo přes rok. Jako předseda vlády sleduje autokratické ambice a udržuje blízké kontakty s Ruskem. Je země na stejné cestě jako Maďarsko? Pro Hannoversche Allgemeine Zeitung komentovala projektová manažerka Institutu EUROPEUM Kristína Chlebáková.

El País | Nové konflikty Maďarska s Bruselem v době, kdy Budapešť přebírá rotující předsednictví v Radě EU

Více info
9. 8. 2024
Letos EU režim v Bělorusku za autoritářský neprohlásila. Maďarsko takové rozhodnutí vetovalo. Budapešť tak našla v této krátké tradici EU - komuniké k výročí volebního podvodu spáchaného Alexandrem Lukašenkem v roce 2020 - nový prvek, jak jít do střetu s Bruselem. Situaci související s maďarským předsednictvím v Radě EU komentuje pro španělský deník El País Kristína Chlebáková, projektová manažerka Institutu EUROPEUM.

RevivEU

Více info
31. 7. 2024
Projekt RevivEU, který realizují čtyři přední instituce v zemích V4, se zabývá potřebami, obavami a strachem občanů V4 ve čtyřech různých oblastech týkajících se EU. Činí tak prostřednictvím kvantitativního i kvalitativního výzkumu postojů občanů ke změně klimatu, migraci, covid-19 a právnímu státu. Analyzuje také vládní politiky v těchto čtyřech hlavních oblastech a způsob, jakým je komunikace těchto politik formulována ve veřejném diskurzu.

RevivEU | Co dál po volbách do Evropského parlamentu?

Více info
27. 6. 2024
Zveme Vás na online webinář! Evropa a Česko znají výsledky voleb do Evropského parlamentu. Hlasování, která ve většině států provázela vysoká účast, přinesla mnoho překvapení a někde další politický vývoj. Kdo bude příštím českým eurokomisařem či eurokomisařkou? Jak v Česku probíhala kampaň do eurovoleb? A co výsledky v Česku znamenají pro budoucí český vliv v EU?

RevivEU | Máme se bát o ekonomickou budoucnost Evropy?

Více info
29. 5. 2024
Zveme vás na veřejné natáčení podcastu, které se bude věnovat diskuzi o dopadech pandemie COVID-19 na evropskou průmyslovou politiku a její možné důsledky pro českou ekonomiku a společnost. Zaměříme se na novou technologickou dynamiku, která vznikla v důsledku pandemie, a na způsoby, jak Evropská unie může reagovat na technologickou konkurenci s USA a Čínou.

RevivEU | Změnila něco ruská válka na Ukrajině?

Více info
22. 5. 2024
Zveme Vás na veřejné natáčení podcastu, které se bude věnovat diskuzi o změnách v přístupu Čechů k uprchlíkům v důsledku ruské války na Ukrajině. Zaměříme se na proměny v solidaritě Čechů vůči uprchlíkům, ale také probereme nový migrační pakt, jeho obsah a význam.

e15 | Slovenská vláda po útoku na Fica přitvrdí. Násilných činů může přibývat, varují experti

Více info
20. 5. 2024
Demokracie a právní stát na Slovensku jsou po atentátu na premiéra Roberta Fica, k němuž došlo minulý týden, v ještě větším ohrožení než před ním. Podle tamních médií panuje obavy, že vládní politici v čele s Ficovým dočasným zástupcem Robertem Kaliňákem se pokusí zneužít současné situace k zavedení represivních opatření vůči opozici a liberálním médiím, což ale může dopadnout i na tamní byznys. Celou situaci pro denník e15 komentuje projektová manažerka Institutu EUROPEUM Kristína Chlebáková.

Delo | Napjatá artmosféra na Slovensku po útoku na premiéra

Více info
17. 5. 2024
Slovenská politická scéna se po útoku na premiéra Roberta Fica sjednotila a volala po uklidnění politického napětí. Existují obavy, že by vládnoucí strany mohly využít tuto tragédii k posílení své moci. Je potřeba, aby političtí lídři jednali zodpovědně a zohledňovali dlouhodobé důsledky, komentovala pro slovinský deník Delo Kristína Chlebáková, projektová manažerka Institutu EUROPEUM.

RevivEU | Změnila válka na Ukrajině přístup Čechů k migraci?

Více info
24. 4. 2024
Zveme vás na debatu, která se zaměří na diskuzi o změnách v přístupu Čechů k uprchlíkům v důsledku ruské války na Ukrajině. Událost se uskuteční 24. dubna 2024 od 18:00 v Brně na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v místnosti U41 (4. patro).

Klimatické politiky regionálně: Pomůže evropská klimatická politika zachránit Jizerskou 50?

Více info
22. 4. 2024
Zveme vás na debatu s názvem "Klimatické politiky regionálně: Pomůže evropská klimatická politika zachránit Jizerskou 50?," která se zaměří na dopad klimatické změny na konkrétním případu v Libereckém kraji. Událost se uskuteční v pondělí, 22. dubna, od 18:00 v Knihkupectví a antikvariátu Fryč.

MF DNES | První Pellegriniho zahraniční cesta povede do Česka

Více info
8. 4. 2024
Nově zvolený slovenský prezident Peter Pellegrini dodrží dlouholetou tradici a jeho první zahraniční cesta povede do České republiky. A to i přes ochlazení diplomatických vztahů mezi zeměmi. Podle projektové manažerky Institutu EUROPEUM Kristíny Chlebákové jsou vztahy i tak stále velice nadstandardní a nový slovenský prezident je nebude chtít narušit. Budoucnost česko-slovenských diplomatických vztahů komentovala pro deník Mladá Fronta DNES.
1 2 3 7
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram