Menu
HomeHome  ›  Články autora:Hugo Blewett-Mundy

Hugo Blewett-Mundy

Výzkumný spolupracovník

Hugo Blewett-Mundy

Výzkumný spolupracovník

Hugo Blewett-Mundy je nerezidentním výzkumným spolupracovníkem Institutu EUROPEUM. Specializuje se na Rusko, východní Evropu a zahraniční politiku. Hugo také pravidelně píše o východoevropských záležitostech a jeho články se objevily v časopisech EUobserver, The Hill a Center for European Policy Analysis. Vystudoval bakalářský obor Politics and Central and East European Studies na University of Glasgow a magisterský obor Russian and Post-Soviet Politics na UCL School of Slavonic and East European Studies v Londýně.

Seznam zprávy | Moldavské referendum ukázalo zranitelnost země. Rusko přidá v tlaku

Více info
22. 10. 2024
Moldavské zpravodajské služby loni detekovaly ruské finance v objemu v přepočtu nejméně půl miliardy korun, které sloužily k zastavení stíhání nezákonných politických aktivit, podněcování k protivládním protestům a korupci. Pro Seznam zprávy napsal komentář nerezidentní spolupracovník Institutu EUROPEUM Hugo Blewett-Mundy.

Report | Moldavské volby 2024: Volba mezi Ruskem a EU

Více info
18. 10. 2024
Moldavsko se nachází v zásadním bodě, který rozhodne o jeho postavení v Evropě. V nedělních volbách usiluje současná prezidentka Maia Sanduová o druhé funkční období a o kladný výsledek v referendu o vstupu do EU, aby potvrdila směřování své země do Evropy. Hybridní hrozba, které Moldavsko čelí ze strany Ruska, se však nerozplyne, zejména s blížícími se klíčovými parlamentními volbami v této malé bývalé sovětské republice v příštím roce. Hugo Blewett-Mundy, nerezidentní výzkumný spolupracovník Institutu EUROPEUM, analyzuje současnou situaci v Moldavsku a předkládá výhled pro tuto zemi v roce 2025.

Policy paper | Řízení úpadku impéria: nová politika EU vůči Rusku

Více info
16. 7. 2024
Ruská invaze na Ukrajinu v únoru 2022 v plném rozsahu zamíchala mezinárodním řádem po skončení studené války, postaveném na vzájemné závislosti a spolupráci mezi Východem a Západem. Evropská unie, která se po rozpadu Sovětského svazu v roce 1991 snažila navázat s Ruskem strategické vztahy, se nyní musí přizpůsobit geopolitické realitě ruského neo-revizionismu. Hugo Blewett-Mundy, výzkumný spolupracovník Institutu EUROPEUM, popisuje v práci čtyři oblasti, v nichž by se mohla politika EU vůči Rusku vyvíjet, aby lépe čelila této vznikající bezpečnostní situaci v Evropě.

The Hill | Nebezpečí ruského nacionalismu ohrožuje Evropu

Více info
19. 5. 2024
Hrozba ruského nacionalismu představuje vážnou hrozbu pro Evropu, jak zdůraznil šéf zahraniční politiky EU Josep Borrell při svém projevu v dubnu. Rusko se snaží znovu prosadit svůj vliv, zejména prostřednictvím války proti Ukrajině, což narušuje evropskou bezpečnost. Jaký dopad má návrat ruského nacionalismu, podporovaného Čínou, na evropskou bezpečnost a jak by měl Západ na tuto geopolitickou realitu reagovat? Ve svém komentáři pro americký web The Hill se tomuto tématu věnuje Hugo Blewett-Mundy, externí spolupracovník Institutu EUROPEUM.

EUobserver | Proč by Mette Frederiksenová měla být příští předsedkyní Evropské rady

Více info
25. 3. 2024
Konec mandátu Charlese Michela v čele Evropské rady přichází v době seismických a důležitých geopolitických změn. Hugo Blewett-Mundy, externí spolupracovník a výzkumný pracovník Institutu EUROPEUM, vysvětluje, proč považuje současnou dánskou premiérku Mette Frederiksenovou za nejvhodnější kandidátku na tuto pozici, která se brzy uvolní.

Policy Paper | 2024 and Beyond: How to Future-proof the Transatlantic Alliance

Více info
26. 10. 2023
Výzkumníci Danielle Piatkiewiczová a Hugo Blewett-Mundy se ve své analýze zabývají nejnovějšími překážkami, kterým čelí transatlantická bezpečnost, zejména na pozadí ruské války proti Ukrajině. Zdůrazňují nutnost řešit geopolitické výzvy a zároveň usilovat o strategickou nezávislost v hospodářských a energetických otázkách, a to vše při zachování společných demokratických principů, které tyto spojence spojují. Dokument rovněž předjímá nadcházející překážky v roce 2024, včetně významného volebního roku, a nutnost, aby transatlantické vztahy posílily své odhodlání do budoucna.
chevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram