Home ›
Vyfiltrujte články:
EU Observer: Debata na Prague European Summit se slovinským prezidentem
Více info
13. 7. 2021
Článek od komunikačního manažera Prague European Summit (PES) Michala Beneše a od naší komunikační specialistky Anety Navrátilové popisuje jeden z panelů akce PES, kterého je náš Institut spolupořadatelem. Na něm mladí zástupci z Fóra budoucích evropských lídrů (FELF) představili své vize jak utvářet politiky EU slovinskému prezidentovi Borutu Pahorovi.
EU Observer: Obnova po pandemii zdůrazněna na Prague European Summit 2021
Více info
9. 7. 2021
Článek od komunikačního manažera Prague European Summit (PES) Michala Beneše a od naší komunikační specialistky Anety Navrátilové popisuje mezinárodní událost PES, kterého je náš Institut spolupořadatelem. Tento ročník se zaměřuje na znovuzrození Evropy s cílem poskytnout širokou platformu pro debatu o nejnaléhavějších výzvách obnovy po pandemii.
Přehled: Instituce Evropské unie - Evropský hospodářský a sociální výbor, Výbor regionů, Evropský veřejný ochránce práv (3. část)
Více info
15. 4. 2021
Přinášíme Vám třetí část přehledu o institucionální struktuře Evropské unie. V článku níže se dočtete o kompetencích a organizaci unijních orgánů i o tom, jak mezi sebou jednotlivé instituce spolupracují. Přečtěte si o poradních orgánech EU - Evropském hospodářském a sociálním výboru, Výboru regionů a Evropském veřejném ochránci práv.
Přehled: Instituce Evropské unie – Soudní dvůr, Evropská centrální banka, Evropský účetní dvůr (2. část)
Více info
31. 3. 2021
Přinášíme Vám druhou část přehledu o institucionální struktuře Evropské unie. V článku níže se dočtete o kompetencích a fungování jednotlivých unijních orgánů i o tom, jak mezi sebou jednotlivé instituce spolupracují. V článku naleznete informace o Soudním dvoru EU, Evropské centrální bance, Evropském účetním dvoru a Evropské službě pro vnější činnost.
Přehled: Instituce Evropské unie – Komise, Parlament a Rady (1. část)
Více info
1. 3. 2021
Přinášíme vám přehled o institucionální struktuře Evropské unie, o kompetencích a fungování jednotlivých unijních orgánů a o tom, jak mezi sebou jednotlivé instituce spolupracují. V článku se také dočtete, jak se mohou občané EU zapojit do unijního rozhodovacího procesu a jaká v tomto ohledu mají práva.
Co je to think tank?
Více info
24. 2. 2021
Výraz „think tank“ je ve společnosti poměrně hojně užívaným výrazem, který si mnozí spojují s politickým děním. Ne všichni si však dovedou představit, co přesně takový think tank je, k čemu slouží a co je hlavní náplní práce takovéto organizace.
POLICY BRIEF: Důsledky amerických prezidentských voleb roku 2020 na evropskou a českou klimatickou politiku
Více info
7. 1. 2021
Aneta Navrátilová se ve svém briefu věnuje důsledkům amerických prezidentských voleb roku 2020 na evropskou a českou klimatickou politiku.
EUobserver: Klima v centru pozornosti na Prague European Summit 2020
Více info
19. 11. 2020
Aneta Navrátilová v článku pro EUobserver představila téma klimatické změny na letošním Prague European Summit.
Stav právního státu v EU: Omezené možnosti EU proti řešení eroze demokracie v Maďarsku a Polsku
Více info
23. 10. 2020
Ve svém blogovém příspěvku naše stážistka Aneta Navrátilová pojednává o právním státu v EU s ohledem na zprávu Evropské komise a situaci v Maďarsku a Polsku.