EuropaSecura 2016: První kolo soutěže je za námi!

Ve dnech 29. a 30. března proběhlo první kolo soutěže pro studenty středních škol, kterého se zúčastnilo celkem 321 tříčlenných týmů z 65 škol z celé České republiky.

Studenti v prvním kole vyplňovali online test zaměřený na znalost EU, Severoatlantické aliance, světových konfliktů a geografie, v průběhu bylo možné používat otevřené zdroje. Cílem prvního kola bylo seznámit účastníky s danou problematikou a rozšířit jejich obzory v oblasti bezpečnosti. Do krajského kola se probojovalo celkem 351 studentů, tedy 117 týmů. Postupující týmy mají nyní za úkol vypracovat bezpečnostní analýzu a navrhnout doporučení pro řešení konfliktních situací v okolních zemích, například na Ukrajině či v Sýrii. Studenti mají na vypracování jeden měsíc a v průběhu května budou své výstupy obhajovat před odbornou komisí v jednotlivých krajských městech. Vybrané týmy postoupí do celostátního kola, které se uskuteční v polovině června.

Více informace o celém projektu naleznete zde

#EuropaSecura #bezpečnost #soutěž #NATO

Radomír Špok
Výzkumný spolupracovník

Oblasti zájmu / výzkumu: vzdělávání, regionální politika, kohezní politika (politika soudržnosti), participativní demokracie, transparentnost, lobbying.