EuropaSecura 2016

Letos se uskuteční již 9. ročník týmové soutěže pro studenty středních škol EuropaSecura, která se věnuje bezpečnostním otázkám a roli EU a NATO ve světe.

EuropaSecura je soutěž určená pro týmy tvořené středoškolskými studenty, kteří se zajímají o problematiku bezpečnosti. Studenti tak mají jedinečnou šanci prokázat své znalosti, vyzkoušet si týmovou spolupráci a zasoutěžit si se svými vrstevníky mimo jiné o poznávací cestu do Bruselu. Soutěž je rozdělena do několika fází – počínaje prvním kolem na konci března, krajským kolem v dubnu a květnu a celostátním kolem v polovině června konče. Soutěž s námi spoluorganizují Eurocentra, Evropská komise v ČR, Ministerstvo obrany České republiky a Armáda České republiky. Středoškolské týmy se mohou hlásit do 28. března, více informací, včetně přihlášky, k dispozici zde.

#EuropaSecura #bezpečnost #EU #NATO #soutěž

Radomír Špok
Výzkumný spolupracovník

Oblasti zájmu / výzkumu: vzdělávání, regionální politika, kohezní politika (politika soudržnosti), participativní demokracie, transparentnost, lobbying.Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org