POZVÁNKA: Webinár: Zachytávanie a ukladanie CO2 do zemských štruktúr (CCS)

Pozýváme Vás na webinár o zachytávaní a ukladaní CO2 do zemských štruktúr (CCS) v Slovenskej republike usporadúvaným v rámci projektu ,,Building momentum for the long-term CCS deployment in the CEE region''.

Cieľom prvej fázy projektu bolo zmapovať stav a vývoj technológií zachytávania a ukladania oxidu uhličitého (CCS/CCU) v strednej a východnej Európe. Druhá fáza sa venuje konkrétnym odporúčaniam a krokom potrebným pre uplatnenie tejto technológie v praxi. Webinár sa bude venovať tejto otázke v kontexte Slovenska a budú v ňom prezentované výsledky prvej fázy výskumu.

Webinár sa uskutoční dňa 27.9.2021, v čase od 15.00 do 16.30 a môžete sa ho zúčastniť priamo cez Zoom (s možnosťou zapojenia sa do diskusie) alebo ho môžete sledovať naživo alebo zo záznamu na našom Facebooku. Webinár prebehne v slovenskom jazyku.

Program:

  • Úvodného slova sa ujme riaditeľ Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM, Vladimir Bartovic, ktorý taktiež predstaví výsledky analýzy stavu CCS v SR.
  • Nasledovať bude komentár od RNDr. Michala Jankulára, PhD. zo Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra, Oddelenie geochémie životného prostredia.

 

V ďalšej časti webinára bude diskusia otvorená prítomným účastníkom.

Svoju účasť môžete potvrdiť prostredníctvom registračného formulára: https://bit.ly/CCSSlovensko

Následne Vám budú poslané prístupové údaje.

Vopred ďakujeme a tešíme sa na Vašu účasť

#CCS #Webinář #Slovenská republika

Alexandra Visnerova
Seniorní projektová manažerka, Transatlantic Policy Forum


Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org