Workshopy Mladí a klima

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM společně s Friedrich-Ebert-Stiftung nabízí středním školám workshopy o klimatické změně.

Online Workshop „Dopady klimatické změny na mladou generaci – co můžeme dělat již dnes ke zlepšení situace?“

Dopady postupující klimatické změny se již netýkají pouze vzdálených oblastí na druhém konci světa. Vidíme a pociťujeme je již i v České republice. Lidé na venkově stejně jako ti ve městech cítí stále více dopady klimatických změn na vlastní kůži, od dlouhých vln veder po extrémní sucha. Proč ke klimatickým změnám dochází a proč si tyto změny některé státy připouštějí více než jiné? Proč si starší generace často neuvědomuje závažnost situace nebo jí záměrně zlehčuje? Co dělají naši politici k ochraně klimatu a zlepšení vyhlídek mladé generace? Jak se v ochraně klimatu angažuje Evropská unie? A co mužeme pro životní prostředí a naši lepší budoucnost udělat sami? Na tyto a další otázky se budeme snažit nalézt odpovědi během interaktivního workshopu.

Forma: Zoom workshop (není nutné mít staženou aplikaci, stačí se přihlásit přes webový prohlížeč)

Doba trvání workshopu: 2 vyučovací hodiny

Místo konání (Praha/regiony): Praha i regiony (dle domluvy)

Cílová skupina: Střední školy

Kdy nejdříve můžete o realizaci workshopu požádat: Dva týdny před realizací

Pořádající instituce/osobnost: Institut pro evropskou politiku EUROPEUM a Friedrich-Ebert-Stiftung, zastoupení v České republice

Bližší informace o workshopu: Workshop je sestaven interaktivní formou, kterou informuje účastníky o dopadech klimatické změny a úloze politiky v boji proti těmto dopadům. Je zaměřený tak, aby účastníci pochopili roli politiky a veřejnosti v boji proti klimatické změně, nutnost reforem a zapojení jednotlivých zájmových skupin.

Obsah a metodika byly vytvořeny Klárou Berg a Kateřinou Davidovou, výzkumnou pracovnicí Institutu EUROPEUM.

 
 

 

 

#workshop #mladí a klima #klimatická změna

Alexandra Ilková
Manažerka kanceláře
Kateřina Davidová
Výzkumná pracovnice

Expertíza: Energetická a klimatická politika EU, ochrana životního prostředí