Café Evropa a Café Evropa v regionech

Dlouhodobě úspěšný formát debat Café Evropa probíhá jíž od roku 2015. Cílem je zprostředkovat diskuzi o evropských tématech a postavení ČR v EU široké veřejnosti. Diskutujícími hosty Café Evropa jsou odbornící na danou problematiku a zástupci evropských a českých institucí. Od 2017 se debaty konají nejen v Praze, ale i v českých regionech.

Formát Café Evropa v regionech je rozšířený o obavy vyjádřené občany v každém regionu, kde debata probíhá. Každý panel obsahuje různé regionální zúčastněné strany: regionální politiky, zástupce soukromého sektoru, sociální partnery, odborníky nebo novináře. Hlavním cílem je dát občanům v regionech možnost diskutovat o evropských tématech a rozvíjet jejich chápání EU.

Café Evropa nabízí debaty na aktuální témata, jako je evropská integrace / dezintegrace, postpandemické zotavení, Green Deal, dekarbonizace, brexit, eurozóna, hodnoty EU, právní stát, energetická politika, vzdělávání, budoucnost rozšíření EU, aktuální politiky EU , Evropská bezpečnost a obrana nebo regionální rozvoj.

Všechny proběhlé debaty z projektu Café Evropa nejdete zde nebo na webových stránkách Café Evropa.

Rádi byste zůstali v obraze co se týče Café Evropa? Odebírejte náš newsletter a nezmeškejte žádnou novinku.

Projekt spolupořádá Institut pro evropskou politiku EUROPEUM, Zastoupení Evropské komise v ČR a Kancelář Evropského Parlamentu v ČR ve spolupráci s Europe Direct, Eurocentry a dalšími partnery.

 
 

 

 

#Café Evropa

Martin Vokálek
Výkonný ředitel

Expertiza: Ekonomická problematika, Evropská bezpečnost a NATO, válečné zločiny a mezinárodní právní problematika.

Kristína Chlebáková
Projektová manažerka

Související články

Žádné související články


Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org