Debaty ze série EU±

I nadále pokračujeme s projektem EU± – platformou pro diskuse na témata spojená s aktuální problematikou EU v očích mladé generace, který organizujeme již od začátku roku 2018. Nabízíme debaty na téma jako je euroskepticismus, brexit, V4, Erasmus +, práce v zahraničí, situace na západním Balkáně, migrace, kybernetická bezpečnost, Česká republika v rámci EU nebo fake news a dezinformace.

Projekt se zaměřuje na debaty o vybraných politikách EU a postavení České republiky v Evropské Unii z pohledu problematiky vnímané mladou generací. Záměrem je dát mladým občanům možnost učit se a diskutovat o evropských tématech a aktuálních otázkách, které na ně mají vliv, s cílem rozvíjet jejich porozumění procesům EU a poskytnout jim prostor k diskusi o budoucnosti Evropy.

V roce 2020 jsme vám nabídli například téma evropského rozpočtu 2021-2027, dopady pandemie koronaviru na EU, reakce EU na situaci v Bělorusku, pakt o migraci a azylu, vliv amerických voleb na EU nebo blížící se předsednictví České republiky v Radě EU.

Všechny proběhlé debaty z projektu EU± nejdete zde.

Rádi byste zůstali v obraze co se týče EU±? Odebírejte náš newsletter a nezmeškejte žádnou novinku.

Projekt spolupořádá Institut pro evropskou politiku EUROPEUM, Katedra evropských studií Fakulty sociálních věd UK a Skautský Institut v Praze s podporou Jean Monnet Chair TeDEUSS - Teaching and debating EU small states' security na FSV UK a je spolufinancován z programu Evropské unie Evropa pro občany.

#EU± #debaty

Kristína Chlebáková
Projektová manažerka, Manažerka Prague European Summit
Vít Havelka
Seniorní výzkumný pracovník

Expertiza: Institucionální vztahy EU se členskými státy, europeizace, transformativní role Evropské unie

Související články

Žádné související články


Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org