POLICY PAPER: Challenges in the Transatlantic Partnership: Are We Drifting Apart?

V listopadu loňského roku EUROPEUM ve spolupráci s předním americkým think-tankem CEPA uspořádalo druhý ročník Transatlantic Policy Forum (TAPF). Tento uzavřený kulatý stůl poskytnul jedinečnou příležitost k otevřené diskuzi o zásadních tématech transatlantické spolupráce. A náš výzkumný spolupracovník Martin Michelot dal dohromady debrief a analýzu těchto debat.

2019 will certainly go down as a year when the political unity of the Alliance was tested - and when NATO held together strong. The year ended with a NATO Leaders Summit that centered around the comments made by French President Emmanuel Macron a month prior, where he declared NATO to be in a state of “brain death” and cast a shadow on whether the collective security guarantee would still hold strong in the near future.

That was not the only moment of transatlantic tension: tensions flared over European 5G markets, which may be built by Chinese companies, and trade has become an inflamed issue between Europe, the U.S. and China...

Debrief obsahuje třeba to-do list pro transatlantickou spolupráci, nebo analýzu jak situace v NATO, tak obchodních vztahů mezi USA a EU. Celý text je k dispzici pod tlačítkem PDF vedle článku.

#TAPF #USA #NATO #Transatlantické Vztahy #Obchod #Čina

Martin Michelot
Výzkumný spolupracovník

Expertiza: NATO and transatlantické vztahy, evropská obranná a bezpečnostní politika, francouzská politika, volební procesy a sociální otázky, skupina Visegrád a CEE, institucionálné otázky EU

Související článkyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org