Proč je důležité míti (v Česku) think-tanky

Společně s ostatními think-tanky a dalšími zástupci občanské společnosti z celého světa Vás zveme na diskuzi na téma "Proč je důležité míti (v Česku) think-tanky". Diskuse si klade za cíl zdůraznit významnou roli think-tanků pro státní sféru a občanskou společnost a především upozornit na jejich provázanost s politickými stranami. Debata bude spojená s vyhlášením nejlepších světových think-tanků dle žebříčku Global Go To Think Tank.

Global Go To Think Tank Index, který každoročně vydává Think Tanks and Civil Societies Program (TTCSP) Pennsylvánské univerzity, je celosvětový žebříček předních světových think-tanků. Index hodnotí celoroční práci think-tanků po celém světě a na základě 28 kritérií poté sestavuje žebříčky jak dle regionů, tak také podle oblasti působení. V minulém roce jsme se umístily na 13. místě v kategorii střední a východní Evropy, celé výsledky si můžete přečíst zde

Vyhlášení výsledků za rok 2015 je naplánované na 27. a 28. ledna a uskuteční se v centru Světové banky ve Washingtonu, na univerzitě v Pensylvánii a v centru OSN v New Yorku. Zároveň s tím proběhnou obdobné akce ve více než 80 zemích světa, včetně České republiky.

V Praze se akce uskuteční 28. ledna od 17:00 v prostorách bývalé galerie Langhans, která nyní slouží jako Centrum člověka v tísni (Vodičkova 707/37, Praha).

Pozvání na diskuzi přijali:
Patrik Eichler, tajemník Masarykova demokratická akademie
Radko Hokovský, výkonný ředitel think-tank Evropské hodnoty
Reda Ifrah, předseda výkonné rady TOPAZ
Jan Macháček, předseda správní rady Institut pro politiku a společnost

Moderace:
Radomír Špok, výkonný řiditel EUROPEUM Institute for European Policy

Program:

17:00 Prezentace výsledků Global Go To Think Tank 
17:20 Panelová diskuze na téma think-tanky a politické strany v České republice
18:30 Občerstvení 

Na diskusi je nutné se registrovat zde. 

Oficiální pozvánka v PDF je ke stažení na levé straně. 

Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na emailu europeum@europeum.org.

Těšíme se na vaši účast!

#think-tank #ThinkTanksMatter #Global Go To Think Tank Index #žebříček

Radomír Špok
Výzkumný spolupracovník

Oblasti zájmu / výzkumu: vzdělávání, regionální politika, kohezní politika (politika soudržnosti), participativní demokracie, transparentnost, lobbying.Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org