European economic governance seen from the V4

Náš Vladimír Bartovic a Radomír Špok sepsali policy brief v rámci projektu „European economic governance seen from the V4”, který byl podpořen z grantu „Standard Grant” od International Visegrad Fund.

EUROPEUM se zúčastnilo projektu "European Economic Governance seen from the V4", který zkoumal ekonomické vládnutí EU z pohledu zemí V4. Náš Vladimír Bartovic a Radomír Špok sepsali policy brief v rámci projektu.

Publikace jsou odrazem prezentace odborných seminářů konaných v roce 2014 19. června v Budapešti, 26. září v Praze a 26. listopadu ve Varšavě:

  • V rámci publikace The EU Budget seen from the V4 Vladimír Bartovic sepsal kapitolu ''The EU budget seen from the V4. A Czech view''.
  • V rámci publikace Europe 2020 seen from the V4 Radomír Špok sepsal kapitolu ''Europe 2020 seen from the Czech Republic''.
  • V rámci publikace The role of the EU in global crisis management Vladimír Bartovic sepsal kapitolu ''The EU role in global crisis management. Czech view''.

Publikace můžete stáhnout kliknutím na tlačítko PDF napravo u tohoto článku.

Projekt probíhal od ledna do prosince roku 2014 ve spolupráci s Budapest Business School (hlavní partner/koordinátor, Budapešť), EUROPEUM Institute for European Policy (Praha), Polish Institute of International Affairs (Varšava) and Centre for European Affairs (Bratislava) a byl podpořen z grantu „Standard Grant” od International Visegrad Fund.

#Evropská unie #měnová unie #rozpočet EU #krizový management #Evropa 2020

Radomír Špok
Výzkumný spolupracovník

Oblasti zájmu / výzkumu: vzdělávání, regionální politika, kohezní politika (politika soudržnosti), participativní demokracie, transparentnost, lobbying.

Expertiza: Institucionální problémy EU, Ekonomicke a Měnové Unie, Euro a Evropský rozpočet, Brexit, zahraniční politika EU, rozšíření EU na Západní Balkán, Slovenská zahraniční a domácí politika a ekonomické problematikyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org