Foreign Policy: The Czech Republic May Dodge a Bullet to Free Speech This Year. But Will It in 2017?

V článku ''The Czech Republic May Dodge a Bullet to Free Speech This Year. But Will It in 2017?'' vydaného 1. prosince 2016 na Foreign Policy vyšel příspěvek Michala Víta.

Náš výzkumný pracovník byl citován v článku Foreign Policy o dvou návrzích zákona českých zákonodárců týkající se svobody projevu.

Michal Vít se vyjádřil k rivalitě prezidenta Zemana a premiéra Sobotky, kde oponoval tomu, že se politici pravidelně střetávají v zahraniční politice a dalších otázkach – dle jeho názoru se oba politici v současnosti snaží spíše o uklidňování vzájemných vztahů.

Vzhledem k tomu, že snahou druhého návrhu zákona je ochránit svobodu projevu během a po roce 2017 omezováním obchodních zájmů politiků (a zabránit jim tak v ziskávání další moci nad médii), Michal Vít reagoval na možnost ministra financí (který momentálně ovládá okolo poloviny českých médií) se stát příštím premiérem. Připomněl, že Andrej Babiš osobně nenařizuje svým novinářům co mají tisknout, a že se stále sami rozhodují, jaké příběhy publikovat. 

Celý článek (v anglickém jazyce) je dostupný na stránkách Foreign Policy.

#Foreign Policy #návrh zákona #svoboda projevu #Miloš Zeman #Bohuslav Sobotka #Andrej Babiš

Michal Vít
Výzkumný pracovník (do září 2018)

Oblasti zájmu: Politické strany, národní identita, V4

Související článkyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
https://www.europeum.org