RTVS: Kritika Maďarska před Bratislavským summitem

Náš ředitel Vladimír Bartovic hovořil pro Rádio Slovensko RTVS o napjaté situaci mezi lucemburskou a maďarskou diplomacií v předvečer Bratislavského summitu.

Ministr zahraničí Lucemburska Jean Asselborn se několik dní před začátkem Bratislavského summitu ve formátu EU-27 nebývale ostře vyjádřil na účet Maďarska a jeho protiimigrační politiky. Podle šéfa lucemburské diplomacie by Maďarsku kvůli postupu proti uprchlíkům, porušování svobody médií a nezávislosti soudů mělo být pozastaveno nebo zcela odebráno členství v Evropské unii.

Taková vyjádření a jejich formulaci Vladimír Bartovic před Bratislavským summitem označuje jako nevhodné vytváření tlaku na Maďarsko v době, kdy Unie hledá po vystoupení Velké Británie především jednotu.

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde v čase [16:15 - 18:15]

#Lucembursko #Maďarsko #summit #Bratislava

Mezi hlavní oblasti zájmu patří institucionální otázky EU, ekonomický vývoj EU, Hospodářská a měnová unie, € a evropský rozpočet, Zahraniční politika EU, problematika rozšiřování EU se zaměřením na západní Balkán, slovenská domácí a zahraniční politika a ekonomické otázky.Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Rytířská 539/31
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 224 186 207
email: europeum@europeum.org
http://www.europeum.org