Co přineslo velké rozšíření EU pro Českou republiku a další státy před 12 lety?

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM Vás zve na veřejnou diskuzi představující novou publikaci Terezy Novotné "How Germany Unified and the EU Enlarged: Negotiating the Accession through Transplantation and Adaptation".

Před dvanácti lety vstoupila Česká republika spolu s dalšími devíti státy do Evropské unie. I přes mnohé výzvy, kterým nové členské státy i celá Unie v poslední době čelí, představuje toto rozšíření EU „velkým třeskem“ nejúspěšnější začlenění nových zemí do evropských struktur po roce 1989, a to zejména ve srovnání s dalšími integračními procesy v Evropě jako sjednocování Německa či následnými vlnami rozšíření EU. 

Diskuse se uskuteční 28. dubna 2016 od 19:30 do 21:00 v Kavárně Langhans – Centrum Člověka v tísni (Vodičkova 37, Praha 1).

Moderátor:

Radomír Špok, výkonný ředitel Institutu pro evropskou politiky EUROPEUM

Hosté:

Vladimír Špidla, šéf týmu předsedy vlády ČR, bývalý premiér ČR a evropský komisař

Tereza Novotná, autorky knihy, Institut evropských studií, Université libre de Bruxelles

 

Na diskusi je nutné se registrovat zde. 

Oficiální pozvánka v PDF je ke stažení na pravé straně. 

Máte-li jakýkoliv dotaz, obrátit se na nás můžete na emailu europeum@europeum.org.

Těšíme se na vaši účast!

 

 

#ČR #rozšíření

Radomír Špok
Výzkumný spolupracovník

Oblasti zájmu / výzkumu: vzdělávání, regionální politika, kohezní politika (politika soudržnosti), participativní demokracie, transparentnost, lobbying.

Tereza Novotná
Výzkumná spolupracovnice

Oblasti zájmu: evropská zahraniční politika, Evropská služba vnější činnosti (ESVA/EEAS), Delegace EU; evropské instituce; TTIP a transatlantické vztahy; rozšiřování EU a střední Evropa; Severní Korea; německá zahraniční a domácí politika (zejména ve východních částech Německa).Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Rytířská 539/31
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 224 186 207
email: europeum@europeum.org
http://www.europeum.org