Občané a jejich očekávání od EU: je nutná rekalibrace?

Jaká je společná budoucnost EU? Jakou roli při ní budou hrát sami občané a jakou evropské instituce? Na tyto a další otázky odpoví hosté mezinárodní konference, která se uskuteční na půdě Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Institut pro evropskou politiku EUROPEUM, ve spolupráci s Francouzským institutem mezinárodních vztahů (IFRI), Vás zve na mezinárodní konferenci na téma „Občané a jejich očekávání od EU: je nutná rekalibrace?“, která se uskuteční pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka a ministra zahraničních věcí České republiky Lubomíra Zaorálka. Konference je organizována v rámci mezinárodního projektu ”Building Bridges Between National Perspectives on the European Union”.

Konference se uskuteční ve středu 16. března od 9:00 do 16:00 ve Velkém sále Černínského paláce (Loretánské náměstí 5).

Na konferenci je nutné se registrovat zde nebo nás můžete kontaktovat na europeum@europeum.org.

Podrobný program i pozvánka jsou k dispozici v PDF vedle tohoto příspěvku.

Konference bude probíhat v anglickém jazyce, bude však simultánně tlumočena do českého jazyka. 

#EU #občané #Building Bridges

Martin Michelot
Zástupce ředitele

Expertíza: NATO a transatlantická bezpečnost, evropská zahraniční politika, francouzská politika/volby/společnost, zahraniční politika USA, politika a volby, sport a diplomacie.

Mezi hlavní oblasti zájmu patří institucionální otázky EU, ekonomický vývoj EU, Hospodářská a měnová unie, € a evropský rozpočet, Zahraniční politika EU, problematika rozšiřování EU se zaměřením na západní Balkán, slovenská domácí a zahraniční politika a ekonomické otázky.

Související článkyInstitut pro evropskou politiku EUROPEUM
Rytířská 539/31
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 224 186 207
email: europeum@europeum.org
http://www.europeum.org