Otázky Václava Moravce: Rusko versus Západ

Naše Tereza Novotná komentovala ve včerejších Otázky Václava Moravce situaci v zemích střední Evropy, vzestup nacionalismu, odstředivé tendence v rámci EU a vztah EU a Ruska.

Česká republika, Maďarsko a Rumunsko zablokovaly minulý týden přípravu společného prohlášení 28 zemí EU, které mělo být kritické k nadcházejícímu stěhovaní amerického velvyslanectví do Jeruzaléma.

Podle politoložky Terezy Novotné by Evropa měla mít společný postoj.

"(...) Tím jsme vlastně naštvali své partnery v Bruselu, zároveň jsme tady jaksi poškodili tu roli Evropy vůči Donaldovi Trupovi, ale i vůči globálním otázkám, no a samozřejmě pak jsou tam různé domácí ohledy jakožto role prezidenta Zemana v této otázce nebo případného ministra zahraničí."

Celý díl pořadu Otázky Václava Moravce, ve kterém naše Tereza Novotná vystupovala spolenčně s hostem Jacquesem Rupnikem, je k dispozici zde.

#Otázky Václava Moravce #Rusko #EU28 #Izrael #ambasáda #Donald Trump #Západ

Tereza Novotná
Výzkumná spolupracovnice

Expertíza: Zahraniční politika EU, European External Action Service, delegace EU, instituce EU, TTIP a transatlantické vztahy, rozšiřování EU a střední Evropa, Severní Korea, Německo(zahraniční a domácí politika, především na východní části Německa).Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Staroměstské náměstí 4/1
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 212 246 552
email: europeum@europeum.org
http://www.europeum.org