HN: Na vládě by se měly podílet jen demokratické strany. Věřím, že Babiš si je vědom rizik spojení s SPD, říká eurokomisařka Jourová

Náš Vladimír Bartovic komentoval v článku Ondřeje Housky v Hospodářských novinách jak by budoucí složení vlády mohlo ovlivnit vztahy České republiky s EU.

V článku Ondřeje Housky, který vyšel 30. října v Hospodářských novinách, komentoval ředitel našeho institutu Vladimír Bartovic,  jak by potenciální budoucí složení vlády, které by se účastnila SPD Tomia Okamury, mohlo ovlivnit vztahy České republiky s Evropskou unií. 

S názorem Jourové, že by jakákoliv forma účasti SPD na vládě Česko poškodila, souhlasí ředitel výzkumného centra Europeum Vladimír Bartovic. "Určitě by kvůli tomu ochladly vztahy Česka s ostatními zeměmi EU i s evropskými institucemi," myslí si Bartovic.

Celý článek o budoucím složení české vlády a potenciálních dopadech na vztahy s Evropskou unií najdete v archivu Hospodářských novin.

#Volby 2017 #Věra Jourová #SPD #Tomio Okamura

Mezi hlavní oblasti zájmu patří institucionální otázky EU, ekonomický vývoj EU, Hospodářská a měnová unie, € a evropský rozpočet, Zahraniční politika EU, problematika rozšiřování EU se zaměřením na západní Balkán, slovenská domácí a zahraniční politika a ekonomické otázky.Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Rytířská 539/31
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 224 186 207
email: europeum@europeum.org
http://www.europeum.org