Pravda.sk: Na jedálnom lístku u Junckera mala V4 jednotu

Ředitel našeho institutu Vladimír Bartovic komentoval pro slovenský deník Pravda.sk setkání Jean-Claude Junckera s lídry zemí V4 v předvečer EU summitu o migraci a obraně.

Ředitel našeho institutu Vladimír Bartovic komentoval pro slovenský deník Pravda.sk setkání Jean-Claude Junckera s lídry zemí V4 v předvečer EU summitu o migraci a obraně. Předseda Evropské komise pozval na večeři slovenského premiéra Roberta Fica, českého premiéra Bohuslava Sobotku, polskou premiérku Beatu Szydlovou a maďarského premiéra Viktora Orbána. Cílem setkání bylo podpořit intenzivnější komunikaci zemí V4 s Bruselem a domluvit se na větším konsesu mezi politikami Evropské unie a politikami zemí Visegrádské skupiny.

Podľa analytika Vladimíra Bartovica z pražského inštitútu Europeum povinnosťou inštitúcií EÚ je snažiť sa dosiahnuť zhodu na úrovni celej EÚ. „Momentálne to, čo visegrádsku štvorku najviac oddeľuje od zvyšku EÚ, je otázka migrácie a reforma európskeho azylového systému,“ povedal Bartovic pre Pravdu.

Celý článek je dostupný na webu Pravda.sk.

#V4

Mezi hlavní oblasti zájmu patří institucionální otázky EU, ekonomický vývoj EU, Hospodářská a měnová unie, € a evropský rozpočet, Zahraniční politika EU, problematika rozšiřování EU se zaměřením na západní Balkán, slovenská domácí a zahraniční politika a ekonomické otázky.Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Rytířská 539/31
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 224 186 207
email: europeum@europeum.org
http://www.europeum.org