REPORT: Američtí studenti navštívili EUROPEUM

Do EUROPEA přijeli 13. prosince 2016 studenti z Ohia. Naši výzkumní pracovníci jim představili naši činnost a poté se studenty diskutovali o aktuálních otázkách Evropské unie.

V úterý 13. prosince 2016 navštívili EUROPEUM studenti MBA programu z Otterbein University v americkém Ohiu. Naši výzkumní pracovníci Christian Kvorning Lassen a Kateřina Davidová jim nejprve představili aktivity institutu a poté s nimi diskutovali o nejrůznějších aktuálních tématech probíraných v Evropské unii. Diskuze tak přišla například na ekonomický vývoj EU, uprchlickou krizi, nárůst populismu v mnoha členských státech či rozdílnou podporu obnovitelných zdrojů napříč Unií. Studenti se také zajímali o to, jak je EU vnímána českými občany a jaký má obraz v médiích. V závěru podnětné diskuze přišla řeč i na nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

#Evropská unie #američtí studenti #přeshraniční spolupráce #diskuze

Christian Kvorning Lassen
Výzkumný pracovník

Expertíza: migrace/evropská migrační krize, zahraniční politika EU, mezinárodní právo týkající se humanitárních intervencí, skandinávská politika, populismus.

Kateřina Davidová
Juniorní výzkumná pracovnice

Expertíza: otázky spojené s klimatickou změnou a životním prostředím, energetická politika, americká politika.Institut pro evropskou politiku EUROPEUM
Rytířská 539/31
Praha 1 - Staré Město
110 00

tel.: +420 224 186 207
email: europeum@europeum.org
http://www.europeum.org